Klatki schodowe do małych przestrzeni

Jeśli szukamy ciekawego projektu klatki schodowej do mniejszych wnętrz, możemy zdecydować się na schody zabiegowe. Schody zabiegowe są dobre dla budynków, w których nie ma dużo miejsca na schody proste. Schody zabiegowe znane są również jako schody zakrzywione i kątowe. Można również zastosować różne style balustrad, które uwydatnią piękno schodów zabiegowych. Schody zabiegowe nie mają podestu, mają minimalną szerokość i promień stopni oraz mają mniejszą przestrzeń do chodzenia.

Ciekawe wizualnie schody zabiegowe

Klatka schodowa nie ma w tym przypadku równoległych krawędzi, oznacza to spiralne, kręcone stopnie schodów o różnych kształtach, które zapewniają zmianę biegu bez użycia spoczników. Użytkownik powinien widzieć poręcze, które faktycznie prowadzą osobę podczas wchodzenia, a także kierują wchodzeniem lub schodzeniem po schodach. Schody zabiegowe mogą mieć obrót o 90 stopni lub 180 stopni, a każdy zakręt ma 3 lub 4 stopnie ukształtowane w ten sposób, że nie trzeba używać spoczników do zmiany kierunku biegu schodów.

Schody zabiegowe nie wymagają centralnej kolumny, jak ma to miejsce w przypadku schodów spiralnych. Można zaprojektować konstrukcję nośną z podłużnicami lub kręgosłupem środkowym montowanym z boku lub pod stopnicami. Możesz wybierać spośród różnych układów, okrągłych, półkolistych, w kształcie litery S lub innych specjalnych kształtów schodów zabiegowych. Możliwych jest również wiele stylów, tradycyjne lub bardziej współczesne klatki schodowe, schody drewniane, metalowe lub szklane, projektanci pomogą wybrać najlepszą opcję, która będzie pasowała do twojej nieruchomości.

Schody zabiegowe, które znajdziemy na stronie https://schodyprudlik.com.pl/schody-zabiegowe/, są odmianą schodów w kształcie litery L, ale zamiast płaskiego spocznika mają stopnie w kształcie trójkątnym lub klina na przejściu narożnym. Główną zaletą schodów zabiegowych jest to, że zajmują mniej miejsca niż wiele innych rodzajów schodów. Są również bardziej interesujące wizualnie niż inne rodzaje schodów, wydają się tworzyć bardziej płynne i dyskretne przejście pomiędzy kondygnacjami, można je również instalować w narożniku.