Jak dobrać projekt klatki schodowej?

Klatka schodowa jest obecnie nie tylko funkcjonalnym elementem łączącym dwa lub więcej pięter, ale może być ozdobą każdej przestrzeni, zarówno mieszkania czy domu, jak również biurowca, centrum handlowego czy innej nieruchomości komercyjnej. Aby schody były funkcjonalne i estetyczne wizualnie, muszą być idealnie wkomponowane w aranżację wnętrz, dopasowane do wielkości i kształtu dostępnej przestrzeni.

Jakie cechy posiadają schody zabiegowe drewniane?

Podobnie jak schody spiralne, schody zakrzywione czy zabiegowe biegną spiralnie po łuku. Jednak mają one zwykle znacznie większy promień i zazwyczaj nie tworzą pełnego koła. Zakrzywione schody dodają elegancji każdemu domowi lub firmie, z tego powodu prawie zawsze znajdują się przy wejściu, gdzie robią najlepsze pierwsze wrażenie. Zakrzywione klatki schodowe są często bardzo eleganckie i tradycyjne, ale ten rodzaj projektu można również dostosować do współczesnej architektury nieruchomości.

Schody zabiegowe są stosunkowo łatwe do chodzenia, jeśli promień zmiany biegu jest dość duży. Podobnie jak w przypadku schodów z biegiem prostym, bieżnik konwencjonalny jest używany w schodach zmieniających kierunek. Korzyścią stosowania schodów zabiegowych jest to, że kształt poszczególnych stopni umożliwia użytkownikowi stopniowe skręcanie, zmianę kierunku podczas wchodzenia lub schodzenia. Tego typu schody nie wymagają instalacji spoczników, bieg schodów modyfikuje się poprzez kształty stopni, co wymaga mniejszej powierzchni podłogi podczas osiągania tej samej wysokości.

Obecnie w wielu nieruchomościach instalowane są schodyprudlik.com.pl. Posiadają one stopnie o unikalnym kształcie, tak aby można było z nich bezpiecznie i efektywnie korzystać również na mniejszych klatkach schodowych. Bieg schodów może składać się zarówno z prostokątnych stopni, jak i stopni zabiegowych, w kształcie klina czy trójkąta, które pomagają zmienić kierunek schodów. Poręcze do tego rodzaju schodów wymagają większych umiejętności lub wiedzy i planowania niż poręcze do schodów prostych.