Dlaczego warto wybrać do swojego domu schody zabiegowe drewniane?

Wiele osób decyduje się na schody zabiegowe drewniane. Odpowiednio zaprojektowane schody zabiegowe dodają uroku i przestronności każdemu pomieszczeniu. Tego typu klatki schodowe są bardziej interesujące wizualnie i są bardziej wyjątkowe niż inne rodzaje schodów, dodatkowo można je dopasować do wielkości i stylu wnętrza. Schody zabiegowe tworzą w pomieszczeniu bardziej otwartą i przestronną estetykę, nadają się również do małych pomieszczeń, można je także instalować w narożniku.

Schody zabiegowe drewniane pasują do różnych stylów wnętrz

Należy wziąć pod uwagę projekt konstrukcji, aby podeprzeć schody zabiegowe. Podpory bieżnika muszą być zaprojektowane tak, aby wytrzymać ciężar klatki schodowej i potencjalny moment obrotowy. Schody zabiegowe, zakrzywione i dywanowe są zazwyczaj droższe niż typowe schody proste, ze względu na dodatkowe wymagania konstrukcyjne i konieczność starannego projektu balustrady. Jeśli promień schodów jest wystarczająco duży, poruszanie się po nich jest bardzo łatwe.

Zaletami schodów zabiegowych jest to, że często mogą być ciekawsze wizualnie niż schody proste, oferują nieco więcej prywatności między piętrami i mogą być strategicznie umieszczone w rogu pomieszczenia w ramach jego projektu. Schody zabiegowe są podobne do schodów w kształcie litery L, jednak zamiast płaskiego spocznika, w którym wykonuje się zakręt, schody zabiegowe są ciągłe ze stopniami w kształcie klina lub trójkątnymi na przejściu narożnym. Powszechnie wykonuje się takie projekty schodów z drewna, ale możemy zdecydować się na inne materiały, jak szkło, czy połączenie różnych materiałów na stopniach i balustradach.

Główną zaletą, jaką posiadają schody od firmy prudlik jest to, że zajmują mniej miejsca niż wiele innych rodzajów schodów. Schody zabiegowe są bardziej atrakcyjne wizualnie niż prostsze konstrukcje klatek schodowych, tworząc bardziej płynne przejście między piętrami budynku. Klinowe stopnie na zakrętach pozwalają na zmniejszenie przestrzeni, którą zajmie klatka schodowa. Jest to projekt schodów, który doskonale wpisze się zarówno w pomieszczenia urządzone w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym, wprowadzając nieco elegancji do wnętrz.